راهنمای ضد آب ساعت اسکمی

راهنمای ضد آب ساعت اسکمی

تمام ساعت‌های برند اسکمی، قبل از خروج از کارخانه توسط دستگاه‌های پیشرفتهٔ تست ضدآب آزمایش می‌شوند. با این وجود ممکن است با استفادهٔ روزمره از ساعت، میزان مقاوت آن در برابر نفوذ آب کاهش یابد. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان دکمه‌ها و پیچ کوک ساعت‌ها را زمانی که در آب غوطه‌ور هستند، فشار ندهید. خرابی موتور ناشی از نفوذ آب به داخل ساعت، تا یکسال از زمان خرید تحت گارانتی می‌باشد. قابل ذکر است که میزان ضدآب بودن ساعت‌ها در پشت هر ساعت حک شده‌است و هر ساعتی با توجه به مقاومتش نسبت به آب تحت گارانتی می‌باشد. برای مثال اگر ساعتی که مناسب دست شستن است، در آب غوطه ور کنید، گارانتی شامل آن نخواهد شد.

مقاوم در برابر آب تا ۳۰ متر: این ساعت در برابر مرط.ب شن و قوطه‌ور شدن در آب مقاوم است اما برای شنا کردن مناسب نیست. (مناسب برای شستن دست و دوش گرفتن)
مقاوم در برابر آب تا ۵۰ متر: تمام موارد بالا + شنا کردن در آب‌های کم عمق و شیرجه زدن.
مقاوم در برابر آب تا ۱۰۰ متر: قابل استفاده برای ورزش‌های آبی
مقاوم در برابر اب تا ۲۰۰ متر: مناسب برای ورزش‌های غواصی


نکته: هنگامی که ساعت خیس است یا در آب فرو رفته‌است، تحت هیچ شرایطی دستهٔ کوک و دکمه‌های ساعت را فشار ندهید. این کار باعث ورود آب به داخل ساعت می‌شود.
نکته: بعد از غوطه‌ور شدن ساعت در آب دریا، از آب شیرین برای پاک کردن نمک و چرک موجود برروی ساعت استفاده کنید.
نکته: حتی در صورت ضدآب بودن ساعت مچی، از پوشیدن آن در حمام بخار که دمای بالایی دارد یا محلی که از شوینده‌ها (صابون، شامپو و غیره) استفاده می‌شود پرهیز کنید. این شرایط مقاومت در برابر نفوذ آب را  به مرور زمان کاهش می‌دهد.

شاید ساعتی خریده‌اید که پشتش نوشته ضدآب تا ۳۰ متر. قبل از آن که بخواهید با این ساعت شنا کنید، باید بدانید که اصلا برای شنا کردن و خصوصا برای شیرجه ساخته نشده است.
اگرچه ممکن است تصور کنید با این ساعت می توانید تا عمق ۳۰ متری شنا کنید، اما باید بدانید همچین ساعتی برای استفاده روزمره مناسب است و تنها می تواند تماس اتفاقی با آب مثلا باران، و یا شستشوی دست را تحمل کند.
امروزه ساعت سازان از استانداردهای ضدآبی استفاده می کنند که توسط سازمان بین المللی استانداردسازی در سال 1990 وضع شده است. این سازمان از آزمایشات جامعی استفاده می کند تا تعیین کند یک ساعت چقدر در برابر ورود آب عایق است. ​​​​​​​

در واقع، هدف این تست ها این است که بفهمند مقدار فشاری که یک ساعت می‌تواند در زمان غوطه‌ور شدن در آب تحمل کند چقدر است قبل از آن که آب خود را به درون عایق کریستال، قرقره تنظیم و واشر پشتی بدنه برساند. جالب این که تغییرات دما هم مهم است چرا که یک ساعت ممکن است لازم باشد تا هم شرایط سرد و هم داغ را تحمل کند.
نتیجه این تست‌ها بر حسب واحد فشار مثلا بار، اتمسفر یا معادل عمق آب به متر یا فوت گزارش می‌شود. پس، ساعت ضدآب در برابر ۳ بار اتمسفری تنها می تواند ۳۰ متر تماس با آب را قبل از فشرده شدن، ساییده شدن یا هر گونه دخالتی در مکانیسم ساعت تحمل کند. ​​​​​​​

منظور از ساعت ضدآب تا ۳۰ یا ۵۰ متر چیست؟

آزمایش ضد آب ساعت اسکمی

بنابراین، عدد نوشته شده برروی ساعت، میزان ضدآب بودن آن را در شرایط آزمایشگاهی نشان می‌دهد و در شرایط روزمره، باید از دستورالعمل ضدآب ساعت‌ها پیروی کرد.

سبد خرید

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش